Rozšírené hľadanie
Nedeľa 24. November 2024 |
meniny má Emília

Kúpiť antiradar či nekúpiť

Datum: 25.03.2011

Pozor, platná právna úprava výslovne stanovuje, že používanie antiradarov je na Slovensku zakázané. Ak máte pri cestách po Slovenskej republike takéto zariadenie vo vozidle umiestnené, musíte pri odhalení policajnými orgánmi počítať s pokutou. V prípade, ak ide o pevne namontovaný antiradar, môže Vám byť dokonca odobratý technický preukaz.

Ak polícia odhalí pri kontrole v aute antiradar, či už pasívny detektor alebo rušičku, môže na mieste dať vodičovi blokovú pokutu vo výške 150 EUR. Je iba na Vašom zvážení, či sa Vám oplatí platiť pokuty za používanie antiradaru, či za pokuty za prekročenie rýchlosti.

Ak často cestujete pracovne do Čiech a chcete sa vyhnúť vysokým pokutám za prekročenie rýchlosti, tak sa Vám investícia do antiradaru oplatí. Je iba na svedomí každého vodiča, či chcete byť pirátom ciest a ohrozovať svojou jazdou okoloidúce vozidlá, alebo starostlivo dodržiavať pravidlá cestnej premávky.

V každom prípade je pravdou, že antiradar nie je českou legislatívou vyslovene zakázaný. Väčšina ponúkaných modelov v eshopech sú pasívne detektory. V podstate sa jedná o rádioprijímače naladené na špeciálnu frekvenciu a to je v ČR absolútne legálne. Takéto zariadenia nijako neovplyvňujú prevádzku policajných radarov. Ak ste vlastníkom pasívneho detektora a je vo vozidle umiestnený tak, že nie je vidieť voľným okom, nemusíte sa báť postihu ani vo väčšine štátov EÚ. Slovensko je však výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo.

Čítané: 891 x