Navyše výbava terás nie je lacnou záležitosťou – čo sa dá, presunieme a chránime pred hmlistým a chladným počasím.
Čistiace a udržiavacie práce
Tým síce predchádza starostlivosť o kvety a záhradný nábytok, ale aj tak ju mnohí považujú za kľúčovú. Čistota na terase je reprezentatívnou pre celú domácnosť. Pri udržiavaní sa riadime zásadným pravidlom, a to je materiál povrchu a všetkých doplnkových súčastí.
Predpokladáme, že na terasách uprednostňujete tvrdé a odolné druhy dreva, kompozitného materiálu, betónu a kameňa. Len tak si viete prácu zefektívniť strojovým čistením. Používame tlakový čistič, ktorý sa vyznačuje svojou ľahkosťou, jednoduchosťou a modernou technológiou. Tak sa stáva dostupným pre viacerých členov rodiny. Ideálne je vybrať si tlakový čistič s väčším prietokom, čo sa prejaví na väčšom tlaku a rýchlosti čistenia. Štandardne na čistenie podláh využívame tlakové čističe s tlakom 140 barov a prietokom vody 500 l/h.
Bezpečne presúvame rastlinstvo
Rastliny citlivé na chlad by určite nevydržali. Zeleň premiestnime na teplé a suché miesto. Starostlivo ich zalievame, ale v menších dávkach. Ľahostajní netreba byť ani voči ostatným kvetom. Najmä pri viacročných dbáme na šetrný jesenný rez. Chráni pred chladom a chorobami. Tie hrozia pri poklese teplôt pod 5 °C. Vtedy sú drevné časti náchylnejšie na rozštiepenie.
Udržiavame aj okolie terás
Ideálne, keď z trávnika vyzbierame opadané lístie a väčšie nánosy. Následne trávnik pokosíme. Kosačky využívame až do nástupu prvých mrazov. Nastavíme ich na vyšší strih trávy (7 cm), čím bude odolnejšou pred chladom.
Zdroj obrázku: BOKEH STOCK / Shutterstock.com