Rozšírené hľadanie
Pondelok 25. November 2024 |
meniny má Katarína
7 dôvodov, prečo nosiť na motorke prilbu

27.04.2023 14:15 Z akých dôvodov nosíte prilbu počas jazdy na motorke? Väčšina motorkárov odpovie, že z dôvodu, aby nedostali pokutu. Menšia časť odpovie, že im ide o bezpečnosť. Moto prilby sú z hľadiska bezpečnosti jazdy nevyhnutným príslušenstvom. Okrem toho by ste mali prilbu nosiť aj kvôli nasledujúcim 7 dôvodom. 1. Budete vyzerať ako tajomný jazdec Moto prilby sú štýlové ochranné prvky, s ktorými počas jazdy vyzeráte tajomne. Každá žena je zvedavá, čo sa skrýva pod maskou. Prilby v atypickom tvare alebo dizajne dokážu byť doplnkom, ktorý skvele doladí koženú moto kombinézu. Helmy na stránke inSPORTline sa dajú kúpiť v tak rozmanitom vzhľade, že ich ľahko zladíte aj s dizajnom motorky. 2. Vyhnete sa fatálnemu zraneniu Prilby sú ochranné príslušenstvo na motorku, ktoré spolu s chráničmi dokáže zabrániť fatálnemu zraneniu. Podľa štatistík prilba eliminuje vážne zranenie hlavy až o 80 %. Nielen vážne zranenia sú nepríjemné. Odretá pokožka na tvári pekelne bolí a zanecháva nepekné jazvy. 3. Budete mať lepší prehľad o okolí Ak si vyberiete dobrú prilbu, nebude vám prekážať, ale naopak. Absencia prilby počas dažďa alebo vetra znižuje vašu schopnosť sledovať okolie. Musíte prižmúriť oči a behom sekundy môžete naraziť do vozidla pred vami alebo sa nedokážete vyhnúť inej prekážke. 4. Nebude vám na motorke zima Prilby na motorku chránia hlavu pred zranením i počasím. V lete vás ochránia pre úpalom. Horúco vám nebude, keďže prilby majú proti teplému počasiu vytvorený systém odvetrávania. V chladnejšom počasí vás prilba ochráni pred prievanom, dažďom alebo snehom. 5. Budete lepšie viditeľní Moderné prilby na motorku majú na povrchu zabudované reflexné prvky. Spolu s osvetlením zvyšuje prilba vašu viditeľnosť počas jazdy. Ak prilba reflexnými prvkami nedisponuje, stačí jediný nalepený pásik a môžete bez starostí jazdiť aj po zotmení. 6. Na večeru nebudete mať chrobákov Hmyz obsahuje proteíny, ale tie si dožičte radšej v inej forme ako vo forme skonzumovaných chrobákov. Bez prilby nie sú vaše oči a ani ústa chránené voči hmyzu. Oči síce môžete zakryť okuliarmi, ale ústa nie. Ak aj hmyz nezjete, jeho zvyšky na tvári nie sú nič príjemné. 7. Menej starostí s účesom Poriadne vyfúkané vlasy sa len ťažko upravujú do normálneho stavu. Prilba na hlave drží vlasy pekne uhladené. Na vlasoch zostanú všetky stylingové prípravky. Do vlasov sa vám nedostane prach a iné nečistoty z diaľnice. The post 7 dôvodov, prečo nosiť na motorke prilbu first appeared on Motor.sk - Motoristický lifestylový magazín.

Aký význam má triedenie odpadu? Prečo je tak dôležité?

27.04.2023 04:45 Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo je vôbec triedenie odpadu tak veľmi dôležité? Vo všeobecnosti má hneď niekoľko dôvod. Tiež je však potrebné vedieť, či odpad triedite správne a tak, ako by sa malo. Na to všetko sme sa pozreli bližšie. V prípade, že chcete podporiť životné prostredie, výborným riešením je triedenie odpadu. To má veľký význam, týkajúci sa ekológie. Triedený odpad je veľmi dôležitý pre životné prostredie. V opačnom prípade by totiž vznikali skládky odpadu, kde by sa odpad recykloval dlhé roky. Napriek, keď vyhodíte v prírode odpad len tak, recyklovať sa môže aj stovky rokov. Preto na to dbajte a účte ku správnemu triedeniu aj vaše ratolesti. Ako na správne triedenie? Tipy vám prinášame v nasledujúcich riadkoch tohto článku. Trieďte podľa farieb nádob Ako nás už v škôlke učili, odpad sa triedi na základe jednotlivých farieb kontajnerov. Žltý slúži na plast, zelený na sklo a modrý na papier. Okrem iného, existujú aj nádoby na biologický a komunálny odpad. Ak si chcete byť istý, že daný odpad skutočne patrí do konkrétnej nádoby, neváhajte si prečítať na kontajneri, čo doňho platí. Čo sa však týka nádoby na papier, nemali by ste do nej vhadzovať mokrý a znečistený papier, použité plienky či hygienické potreby alebo tetrapaky. Na toto by ste si mali dávať veľký pozor. Využívajte zberné dvory V každej obci sa nachádzajú aj zberné dvory. Do nich môžete bezplatne zaviesť starý nábytok či batérie. Je totiž nelegálne, ak takýto odpad vyhodíte do prírody, prípadne do klasického kontajnera. Preto si na to dajte pozor. Môžete tam vyhodiť aj staré matrace, prípadne iné veci z bytu, ktoré už potrebovať nebudete. Platí to aj pre kovy. Ak máte staršie oblečenie, aj na to existuje špeciálny kontajner, prípadne ich môžete darovať niekomu, kto ich skutočne potrebuje. Častokrát aj mnohé nemocnice žiadajú o čisté plachty a obliečky. Prípadne môžete takéto veci odviesť do utúlku pre psy a spravíte tak aj dobrý skutok. The post Aký význam má triedenie odpadu? Prečo je tak dôležité? first appeared on Motor.sk - Motoristický lifestylový magazín.

Snežné pásy k štvorkolke. Informácie, ktoré je dobré poznať

20.04.2023 03:46 Zima nás možno ešte prekvapí a dočkáme sa poslednej snehovej nádielky. Majitelia štvorkoliek budú mať šancu vyskúšať, ako sa jazdí na štvorkolke so snežnými pásmi. Snežné pásy k štvorkolkám umožnia využívať vozidlo počas celého roka. Ich inštalácia nie je zložitá a kúpa pásov sa naozaj vyplatí. Ktoré informácie potrebujete poznať, aby ste snežné pásy dokázali využívať naplno a správne? Štvorkolka so snežnými pásmi je výkonnejšia ako skúter Po namontovaní snežných pásov na štvorkolku zistíte, že sa absolútne nezmenil jej výkon. Najviac zábavy si užijú majitelia športových modelov. So snežnými pásmi môžu vyskúšať skoky na štvorkolke zo záveja do záveja. Pásy rozšíria možnosti úžitkových štvorkoliek. V snehu sa vám s nimi bude lepšie prevážať krmivo alebo materiál. To, že snežné pásy sú pre štvorkolky skvelá výbava dokazuje fakt, že ich horská záchranná služba v zime nasadí na všetky štvorkolky z vozového parku. So snežnými pásmi nehrozí, že by sa stroj zaboril do snehu a nemohol by vyjsť zo závejov. Väčšia styčná plocha bude priam kĺzať po snehu. Ak máte chalupu na kopci alebo hornatý pozemok, neváhajte a k štvorkolke ihneď dokúpte snežné pásy. Silný výkon štvorkolky v rôznom teréne Výkon štvorkolky sa po nasadení snežných pásov nezmení. Nemôžete však očakávať, že s namontovanými snežnými pásmi štvorkolka zvládne rýchlosť ako s kolesami. Ak túžite po rýchlej jazde, kúpte si motorky alebo trojkolky. Štvorkolka ani s kolesami nie je určená na rýchlostné preteky. Po namontovaní snežných pásov je štvorkolka ešte pomalšia, ale rovnako výkonná. Znížená rýchlosť je vykompenzovaná lepšou trakciou. Vďaka zvýšenej trakcii štvorkolka bez problémov prejde cez prašan. Snežné pásy nie sú určené len na jazdu po snehu. S pásmi sa výborne jazdí po bahne, piesku a štrku. S nasadenými snežnými pásmi môžete presne ako s kolesovým systémom ťahať náklad alebo napríklad odhŕňať sneh. Na prvú montáž pásov si vyčleňte dostatok času Prvá montáž snežných pásov je o niečo zložitejšia ako následné inštalácie. Po prvý raz budete musieť celý systém dotiahnuť, aby na milimeter sedel. V závislosti od vašej zručnosti môže ísť o dve až tri hodiny. Odporúčame prvú montáž a zostavenie pásov nechať na profesionálov zo servisu. Ďalšie inštalácie už dokážete realizovať aj sami približne za 30 minút. The post Snežné pásy k štvorkolke. Informácie, ktoré je dobré poznať first appeared on Motor.sk - Motoristický lifestylový magazín.

Uvažujete nad kúpou stanu na auto? Získate veľa výhod

16.04.2023 17:15 Alternatívne spôsoby dovolenky sú s rastúcimi cenami veľmi vyhľadávané. S trochou uskromnenia a zdravého rozumu je možné sa dopracovať k pohodovej dovolenke bez toho, aby ste museli celý rok jesť len suchý chlieb. Možnosťou je cestovanie po kempoch. Najlacnejšie vás vyjde kúpa stanu, ale najviac pohodlia si užijete vďaka stanu na auto. Jeho kúpou získate veľa výhod. Stan na auto ako investícia na veľa rokov Stan na auto je odolný a stabilný stan, ktorý vám vydrží veľa sezón. Počiatočná investícia spojená s kúpou autostanu sa vám postupne vráti, pretože ušetríte na drahých hoteloch. Nájdite si pekný kemp v blízkosti mora alebo rekreačného strediska, postavte stan na streche auta a užívajte si dokonalý komfort. K dokonalému komfortu pridajte aj dokonalý výhľad, ktorý vám poskytne stan umiestnený vo výške. Stan na auto ako jedinečná alternatíva hotela Stan na auto je jedinečná alternatíva hotela. Samozrejme, že komfortnejší by bol karavan. Ale ruku na srdce, kto má minimálne 30 tisíc na kúpu karavanu, ten má peniaze na luxusné hotely. Pre menej majetnejších sú autostany ideálne.  Za desatinu ceny karavanu sa dopracujete k vskutku kvalitnému stanu na auto. Ak ste stan na auto ešte nevyskúšali, iste neviete, že jeho dno tvorí matrac. Už iste chápete, prečo porovnávame autostan k hotelu. Stan na auto ako nový životný štýl Takmer každý, kto vyskúšal dovolenky so stanom na auto, už inú dovolenku nechcel prežiť. Je to skvelý pocit môcť každý deň spať na inom mieste. S autostanom ste plne mobilný. Auto sa dostane kdekoľvek a vy jediným pohybom behom pár minút rozložíte stan. Prakticky začnete vďaka autostanu novú životnú etapu plnú dobrodružstiev. Stan na auto ako ženami akceptovaný stan Ak ste manželku doteraz nepresvedčili, že stanovanie je super, autostan ju presvedčí. Čoho sa ženy pri stanovaní najviac obávajú? Toho, že im bude na zima. Na streche auta nehrozí zima a ani vlhkosť. Obávajú sa tiež hmyzu. Na strechu auta nevylezú mravce a je malá pravdepodobnosť, že sa v ňom ocitnú pavúky. Do tretice sa obávajú zlodejov. Na streche auta ste počas spánku viac v bezpečí ako v obyčajnom stane. Má stan na auto nevýhody? Niekomu prekáža vyššia cena autostanu. Menším negatívom je fakt, že na streche nezostane miesto pre strešné boxy. Na druhej strane zostane voľný celý priestor v kufri. Tieto dva malé nedostatky nie sú nič oproti všetkým výhodám úžasného stanu na auto. The post Uvažujete nad kúpou stanu na auto? Získate veľa výhod first appeared on Motor.sk - Motoristický lifestylový magazín.

Aj elektrické vozidlá vyžadujú údržbu

10.04.2023 18:46 O elektrických vozidlách sa hovorí ako o autách, ktoré nepotrebujú žiadnu údržbu. Toto tvrdenie je pravdivé len čiastočne. Každé auto, dokonca aj elektrické, potrebuje počas roka servis a starostlivosť, bez ktorej by prišlo k degradácii technického stavu. Čo všetko vás v oblasti servisu a údržby čaká, keď si elektromobil kúpite? Diskutabilná úspora Zdražovanie elektrickej energie so sebou nesie otázku či sú elektrické vozidlá vskutku tak výhodné. Táto otázka bude zodpovedaná v budúcnosti, keď sa trh s energiami zastabilizuje. No už dnes je jasné, že naši potomkovia budú jazdiť na iných ako na spaľovacích automobiloch. Prvou lastovičkou v tomto smere je zákaz predaja nových spaľovacích vozidiel v EU po roku 2035. Niektoré členské štáty EU, tie chudobnejšie, sa voči zákazu bránia, ale ich hlas je veľmi tichý. Ak ste sa rozhodli už dnes vstúpiť do svete elektromobility, iste vás zaujíma, čo všetko zahŕňa údržba elektrických vozidiel. Nejde len o meranie tlaku v pneumatikách alebo o to, aby ste skontrolovali snímač tlaku pneumatík. Malý prehľad servisných informácií nezaškodí. Toto robiť nemusíte Elektromobily majú elektrický motor, ktorý je na údržbu oveľa menej náročný ako spaľovací. Je to dané množstvom komponentov tvoriacich spaľovací motor. Elektrický motor pracuje na menej zložitom princípe a má menej pohyblivých častí, ktoré sa u spaľovacích motoroch rýchlo opotrebujú. Azda najrelevantnejší je fakt, že v elektrickom vozidle nebudete musieť meniť každý rok motorový olej a ani sviečky. Na druhej strane, ak sa predsa len niečo v motore porúcha, v súčasnosti je problém nájsť na Slovensku skutočného odborníka. Servisu sa nevyhnete Citlivá elektronika a neprebádané možnosti elektrického motora vás prinútia chodiť na pravidelné servisné prehliadky. Nebudete síce meniť remene a ani vzduchový filter, ale brzdy si musíte dať skontrolovať. Čomu sa nevyhnete dva razy do roka, je výmena sezónnych pneumatík. Označenie pneumatík pre elektromobily je rovnaké ako pre spaľovacie vozidlá a oba typy automobilov  podliehajú rovnakým zákonom. Pri výmene pneumatík musíte dať skontrolovať aj geometriu kolies. Potrebovať budete tiež snehové reťaze, ak sa v zime často pohybuje v horách. Čo je finančne náročné Uvedené bežné servisné úkony nie sú finančne náročné. Problém nastane po tom, keď batéria v elektrickom vozidle začne strácať kapacitu. Každá batéria má istý životný cyklus, ktorý sa meria počtom nabití. Po čase bude dojazd vozidla nižší a potreba nabíjania častejšia. Ak budete chcieť automobil využívať aj naďalej, musíte investovať do novej batérie. The post Aj elektrické vozidlá vyžadujú údržbu first appeared on Motor.sk - Motoristický lifestylový magazín.

Aké škody dokážu kuny napáchať?

10.04.2023 00:15 V prírode kuny nepostrehnete kvôli ich plachosti. Dlhú dobu ich nezaregistrujete ani v okolí domu či v dome. Ich prítomnosť si všimnete, keď je doslova oheň na streche. Nepôjde o oheň v pravom zmysle slova, ale o zničenie majetku. Niekedy ide o tisíce eur, o ktoré vás kuna pripraví, keď sa pustí nivočiť povalu. Veľmi zle môže dopadnúť aj vaše auto stojace v záhrade. Aké škody dokážu kuny napáchať? Kuna je nebezpečný škodca Kuny pod strechou domu dokážu napáchať nielen škody, ale tvoria tiež živnú pôdu pre patogény. Okrem toho sú akýmsi predvojom sršňov alebo osí. Kuny patria medzi mäsožravé, lasicovité zvieratá, ktoré žijú vo voľnej prírode takmer nepozorované. Do okolia domu radi zavítajú hlavne kuny skalné. Tento druh kún má rad teplé a tiché miesta, ktoré nachádza v podkroví domov. Ani sa nenazdáte a okrem harabúrd vám pod strechou pribudne kuna. Kuna cez deň spí a v noci sa vydáva loviť. Vo voľnej prírode sa živí hmyzom, hrabošmi, ale tiež vtákmi. Po zabývaní vo vašom dome si dokáže pochutiť na hydine alebo odpadkoch. Kuny rozhryzú všetko kolo seba Kuny pod strechou nepredstavujú priame riziko. Len ojedinele sa stáva, že kuna pohryzie človeka. Ľuďom sa kuny vyhýbajú, nemajú radi hluk a ani ostré svetlo. Rizikové sú kuny z iného dôvodu. Takmer s istotou sa pustia do izolácie, zateplenia a parozábran strechy i stien. Do izolačných materiálov vyhryzú brloh, v ktorom spávajú. Počas nočných výjazdov za potravou nestihnú zjesť svoju korisť vonku. Zanesú ju do brloha, kde sa úlovok začne rozkladať a zapáchať. Mŕtve zvyšky zvierat sú hrozbou kvôli šíreniu ochorení. Zdravotné riziko prestavujú aj výkaly kún, ktoré sa hromadia na jednom mieste alebo prenikajú cez strop až do obývacích priestorov domu. Vyhryzené miesta v izolácii a zničená strecha sú ideálnym útočiskom pre hniezda osí a sršňov. Kuny zničia tiež káble a elektronické zariadenia v okolí. Poničia napríklad senzory a vaša meteostanica prestane fungovať. Kuny sa zdržujú aj pod kapotou Kuny priťahuje teplo v podkroví i teplo pod kapotou auta. Zvyškové teplo z motora je veľkým lákadlom. Kuna sa pretiahne cez malé štrbiny a pod kapotou začne páchať obrovské škody. Rozhryzie kabeláž, hadice a izoláciu. Vozidlo ráno nenaštartujete a čaká vás nákladná oprava. Ako si s kunami poradiť Na kuny pod strechou domu najlepšie zaberajú ultrazvukové odpudzovače. Najúčinnejší je odpudzovač značky Deramax. Prístroj vysiela signály do veľkej vzdialenosti a mení frekvenciu i výkon. Kuny sa do blízkosti plašiča nepriblížia. S kunami pod kapotou auta si poradíte s pomocou pachových odpudzovačov a ohradníkov. Striekajú sa priamo na motor a vnútornú stranu kapoty. Proti kunám pôsobia pachovo i chuťovo. The post Aké škody dokážu kuny napáchať? first appeared on Motor.sk - Motoristický lifestylový magazín.

5 najčastejších prejavov vandalizmu na autách

10.04.2023 00:15 Výrastkovia potulujúci sa po uliciach popíjajú alkohol, vykrikujú a strašia ľudí. Niekedy sa ich slovné výpady zmenia na ničenie všetkého, čo im príde pod ruku. Veľmi radi si zgustnú na vozidlách, ktoré sú odstavené na nestráženom parkovisku alebo popri ceste. Ktoré škody na autách spôsobia vandali najčastejšie? 1. Preliačiny Na prvej priečke následkov vyčíňania vandalov sú preliačiny na karosérii auta. Vandalizmus v podobe preliačin vám príjemné ráno zmení na nočnú moru. Preliačiny vyzerajú neesteticky a znižujú cenu vozidla. Neostane vám nič iné, ako dať preliačinu opraviť. Dobrou správou je, že väčšina preliačin sa dá opraviť PDR metódou, ktorá je lacná a rýchla. Preliačiny sa nebrúsia a ani nevypĺňajú tmelom. Sú vytlačené zvnútra smerom von pomocou špeciálneho náradia. Lak nie je nutné obnoviť a vozidlo vyzerá ako nové. 2. Rozbité sklá U vandalov je prejavom odvahy a hrdinstva narobiť čo najviac škody. Obľubujú rozbíjanie skiel a spätných zrkadiel. Výmena skla je finančne i časovo náročná. Podobne je na tom výmena spätných zrkadiel. Ak máte staršie vozidlo, snažte sa náhradné komponenty zohnať na vrakovisku. 3. Grafity Nastriekať grafity na karosériu alebo sklá nie je umelecký prejav. Ide o vandalizmus na aute najhrubšieho zrna. Dobrá správa je, že grafity dokážete z karosérie i skiel vyčistiť aj sami. Šetrné, ale účinné prostriedky vyčistia farebné maľby a nezanechajú na laku stopy žiadneho poškodenia. Odstraňovač grafity na citlivé povrchy sa nanesie na poškodené miesto, nechá sa pôsobiť a handrou sa dočistí. 4. Poškriabanie skiel Vandali maľby na autá nielen striekajú, ale ich tiež vyrezávajú do skiel. Poškriabané sklo nahnevá rovnako ako preliačina na karosérii. Odporúčame osloviť firmy, ktoré sa zaoberajú leštením a opravou sklených povrchov. Pomocou brúsenia a doleštenia je možné sklo dostať do stavu ako po vyjdení z výrobnej linky. 5. Prepichnutie pneumatík Keď vandali dostanú chuť na ničenie, prepichnú pneumatiky autám na celom parkovisku. Zhodnotiť možnosť opravy prepichnutej pneumatiky dokážu len v pneuservise. Niektoré poškodenia je možné zalepiť. Ak vandali pneumatiky rozrezali, nezostane vám nič iné, ako kúpa nových pneumatík. The post 5 najčastejších prejavov vandalizmu na autách first appeared on Motor.sk - Motoristický lifestylový magazín.

5 situácií, počas ktorých využijete snehové reťaze

07.04.2023 05:45 Január bol v horských oblastiach štedrý na snehovú nádielku. Motoristi žijúci v okolí hôr sa na túto situáciu už dávno pripravili a okrem zimných pneumatík majú po ruke snehové reťaze. Ostatní motoristi si myslia, že reťaze v nížinách nevyužijú. Sú na omyle, pretože snehové reťaze pomôžu aj mimo horských oblastí a dokonca mimo snehu. V ktorých situáciách sú snehové reťaze doplnkovou výbavou na nezaplatenie? 1. Horské územia a priesmyky Snehové reťaze zvyšujú trakciu kolies, čo znamená, že sa bez problémov dostanete cez hlboký sneh a záveje. Šmyk vám nehrozí dokonca na ľade. Bez snehových reťazí sa v podobných situáciách nezaobídete ani keď jazdíte na terénnom vozidle. 2. Ujazdený sneh a ľadové cesty Zľadovatené cesty a ujazdený sneh sú nástrahou v údoliach, kde ráno poriadne primrzne. Odhŕňači síce pracujú celú noc, ale do oblastí mimo hlavných ťahov sa dostanú až po vašom odchode do práce. Neobávajte sa reťaze použiť ani na ujazdenom snehu a ľade. Zimné pneumatiky vám na ľade nebudú stačiť a dostanete šmyk. 3. Zasypané vozidlo Nájsť ráno zasypané vozidlo, na ktoré odhŕňače naložili poriadku kopu snehu, nie je nič príjemné. Sneh z karosérie odhrniete zmetákom. Ale čo so zamrznutým snehom v okolí auta? Niekedy ani veľké vozidlo nedokáže cez zamrznuté koľaje prejsť. Snehové reťaze opäť pomôžu. 4. Reťaze mimo snehu Snehové reťaze sa mimo snehom pokrytej cesty na asfalte používať nemôžu. Ak ich nedáte z kolies dolu, poškodia sa disky a pneumatiky. Testy pneumatík pred takýmto spôsobom jazdy varujú. Jedinú výnimku máte, ak sa na ceste nachádza vrstva bahna. Bahno je rovnako šmykľavé ako sneh a reťaze si so zeminou na ceste hravo poradia. Reťaze namontujte na hnaciu nápravu aj počas jazdy v poli po výdatnom daždi, keď idete na chatu alebo poľovačku. 5. Na stavbách, na piesku Nehoda nie je náhoda. Nehoda sa vám môže stať kdekoľvek, napríklad na stavbe. Piesok a jemný štrk sa v mnohých ohľadoch podobajú na sneh. Do sypkých materiálov kolesá bez reťazí zapadnú behom pár sekúnd. Snehové reťaze zvýšia trakciu kolies aj v tejto situácii. Preto využívajú reťaze šoféri ťažkej techniky. The post 5 situácií, počas ktorých využijete snehové reťaze first appeared on Motor.sk - Motoristický lifestylový magazín.

SUV na každú situáciu? Taký je Opel Grandland. Objavte jeho schopnosti

01.04.2023 00:00 Dnešné požiadavky na moderné autá sú najväčšie v histórií automobilov. Vytvoriť rodinné vozidlo, ktoré prináša dávku pohodlia, zvládne odolávať nerovnostiam, ponúkne slušný výkon a prejsť všetkými požiadavkami a štandardmi. Okrem toho má slúžiť po dlhé roky, ponúknuť moderné technológie a ísť s dobou. Je toho priveľa? Pre Opel Grandland nie. Do modernej rodiny Zaujímavosťou tohto modelu je dizajn a farebné variácie. Toto vozidlo vám skrátka utkne v pamäti a vždy sa budete tešiť na najbližšiu jazdu. Už len myšlienka na to, že vám v garáži stojí biele, sivé, čierne či červené SUV vo vás bude prebúdzať túžbu na výlet. Opel Grandland je ten druh auta, ktoré stretnete na parkovisku pri lyžiarskom stredisku. Spoločne so strešným nosičom či autoboxom sa z neho stane dovolenkové vozidlo. Vyrazte zážitkom napred. Či to bude Opel Crossland alebo Opel Mokka necháme na vás. Nuda v ňom nehrozí Vďaka infotainmentu s Pure panel displejom sa len tak nestratíte. To platí pre praktickú navigácií ale aj v samotnom systéme, ktorý ponúka len tie najdôležitejšie informácie. Nechýba ani možnosť pripojenia cez Apple CarPlay či Android Auto. Displeje však nie sú jediná vec, ktorá vás počas jazdy zabaví. O tom svedčí aj pohon, ktorý má na starosti 96-kilowatový motor. Podľa preferencií je k dispozícií naftová aj dieselová verzia s manuálnou či automatickou prevodovkou. Na svoje si tak príde každý. Bezpečnosť na prvom mieste Modernému automobilu nesmú chýbať asistenti, ktorí vodičovi zjednodušujú šoférovanie. Opel Grandland ich má hneď niekoľko. Napríklad automatické núdzové brzdenie, parkovací asistent, asistent na sledovanie jazdných pruhov a ďalšie. The post SUV na každú situáciu? Taký je Opel Grandland. Objavte jeho schopnosti first appeared on Motor.sk - Motoristický lifestylový magazín.