30.12.2021 04:00 Už dávno neplatí, že pracovný odev pre zdravotnícky personál má mať jednoduchý strih a bielu, modrú či zelenú farbu. Módne trendy sa menia nielen pri voľnočasovom, ale aj pri pracovnom oblečení. Aj vďaka tomu si hrdinovia dnešných dní môžu vyberať z bohatej ponuky na trhu. Základom je funkčnosť Oblečenie musí byť z pevného materiálu, ktorý sa nekrčí. Ideálnym je bavlna. Vyžaduje sa však antibakteriálna úprava textílie, ktorá zabraňuje množeniu nebezpečných baktérií a zvyšuje životnosť odevu. Kvôli vysokému riziku infekčnosti je totiž nutné ho prať po každom nosení pri najvyšších teplotách a následne aj vyžehliť. Zdravotnícka tunika Zdravotnícke blúzy partia k obľúbeným častiam zovňajšku. Jednou z výhod je ich jednoduchý dizajn. Najpopulárnejšie sú s krátkym rukávom v jednoduchom farebnom prevedení. Hoci nie je výnimočné, ak je tunika potlačená. Také využívajú najmä detskí lekári a sestričky na pediatrických oddeleniach. Majú veselú farbu a potlačené môžu byť napríklad zvieratkami či rozprávkovými bytosťami. Hlavným cieľom je odpútať pozornosť malých pacientov od sterilného lekárskeho prostredia. Zdravotnícke nohavice Pri nohaviciach móda či potlač nehrajú rolu. Najdôležitejším kritériom ich výberu zohráva funkčnosť, bezpečie a pohodlie. Materiál by mal mať väčšiu odolnosť kvôli už spomínanému častému praniu a žehleniu. Pri výbere treba, samozrejme, dbať na súlad s postavou. Zdravotníci totiž pracujú viac ako len 8 hodín, preto je komfort za každých podmienok nutnosťou. Zdravotnícka obuv Okrem zdravia pacientov by personál mal myslieť aj na svoje zdravie a dbať na výber vhodnej obuvi. Tá by mala byť štandardne protišmyková a pre bezpečnosť pri chôdzi s dostatočne širokou podrážkou. Pre pohodlie je vhodné zvoliť vyvýšenú pätu, nie však viac ako 25mm. Topánky by mali mať prispôsobenú šírku pre podporu klenby nohy, dôležitý je aj materiál, z ktorého je obuv vyrobená. Pri výbere si všímajte vodotesnosť, pevnosť a jednoduchosť čistenia. Nepodceňujme dobré rady Na trhu je veľký výber pracovného oblečenia a obuvi pre zdravotníkov. Ak si neviete poradiť s vhodným strihom a materiálom, v REMPO vám poradia, akými vlastnosťami disponujú všetky výrobky a čo presne je potrebujete. Príspevok Pri zdravotníckom oblečení preferujte zdravý výber zobrazený najskôr Onás.sk.
20.12.2021 09:15 Možno si poviete, že mobilný terminál nepotrebujete, keďže je váš sklad menší. Napriek tomu by ste však mali o jeho kúpe premýšľať. Investícia do mobilného terminálu nie je vysoká, mnohonásobne ju prevýšia všetky benefity dátových terminálov. Odhoďte skladové karty a perá Starý systém skladového hospodárstva je absolútne neefektívny a nevyhovuje súčasným požiadavkám na rýchlu distribúciu tovaru. Zapisovanie do skladových kariet, zdĺhavé vyťukávanie informácií do počítača a časovo náročné vyhľadávanie tovaru by malo byť v dnešnej dobe minulosťou. Napriek tomu i dnes mnohé firmy odolávajú pokroku a zubami – nechtami sa snažia ušetriť na nesprávnom mieste. Prejsť na systém označenia tovaru čiarovými kódmi a jeho následná evidencia je pritom tak jednoduchá. Stačí do firmy zakúpiť zopár technológií. Označiť tovar štítkami s čiarovými kódmi a následne údaje z nich získavať vám umožnia tieto prístroje – tlačiareň etikiet a čiarových kódov, mobilný terminál so skenerom a počítačový softvér. Kúpou týchto prístrojov vaša firma získa rovnakú efektivitu práce s polovičným počtom pracovníkov. Navyše sa zbavíte reklamácií, ktoré pri príjme a výdaji tovaru označenom čiarovými kódmi prakticky nehrozia. Ak vám ide o dobré meno firmy a chcete distribuovať rovnaké množstvo tovaru za polovičný čas, neváhajte a investujte do nových technológií. Sklad naskenovaný v priebehu pár minút Firmy, ktoré si zakúpili dátový terminál a prešli na systém čiarových kódov zahodili všetky perá a papiere, zbavili sa zbytočnej chybovosti a behom jedného dňa vybavili pri minimálnom počte pracovníkov tisícky objednávok. Tovar sa dostane do rúk objednávateľa oveľa rýchlejšie a vy získate vďaka dobrému menu nových klientov. Sami iste viete, ako je ťažké vyhľadáva tovar medzi tisíckami zásielok a balíkov. Predstavte si, že ručný počítač behom sekundy získa všetky informácie o balíku a vy ich identifikujete pomocou softvéru v počítači. Neustále budete mať prehľad o tovare, o tom, čo vám v sklade chýba, čo sa dobre predáva a naopak, čo na sklade leží. Inventarizácia tovaru bude vlastne len o rýchlej kontrole, pretože opäť príde na rad skenovanie kódov, ktoré sa automaticky porovnajú s údajmi v počítači. Zo systému viete následne tlačiť faktúry, dodacie listy a štítky na prepravu. Zrazu zistíte, že sa vám znížili náklady na prevádzku skladu a zvýšili tržby približne o 50 %. Spokojní budú aj vaši pracovníci, ktorí sa menej nabehajú po sklade. Myslíme si, že tieto argumenty hovoria jasnou rečou – žiadny sklad sa nezaobíde bez mobilného dátového terminálu. Príspevok Prínosy mobilných terminálov v logistických centrách a skladoch zobrazený najskôr Onás.sk.
19.12.2021 04:45 Havarijné poistenie, inak zvané aj KASKO, je dobrovoľným typom poistenia. Mnohí vodiči ho považujú za zbytočný výdaj, zvyčajne do chvíle, kým sa im nestane nehoda. KASKO totiž nie je výsadou pre prehnane ustráchaných vodičov, ale môže vám výrazne zvýšiť zabezpečenie vášho auta pre prípad nehody alebo havárie. Havarijné poistenie na istotu Zatiaľ čo povinné zmluvné poistenie zabezpečuje náhradu škody poškodenému, havarijné poistenie chráni vaše vozidlo. Vďaka nemu máte nárok na náhradu škody vtedy, keď vznikne škoda na vašom vozidle. Okrem toho KASKO kryje aj riziká, ako je vandalizmus, krádež, živelná udalosť alebo smrť či úraz vodiča alebo spolucestujúcich. Svoju havarijnú poistku môžete rozšíriť aj pre ďalšie riziká, ako je napríklad poškodenie či krádež batožiny z vozidla alebo poškodenie čelného skla. Pri výbere havarijného poistenia by preto rozhodujúcim faktorom mal byť práve rozsah rizík, ktoré poistka kryje. Ušetriť však môžete tak či tak. Stačí, ak porovnáte ceny havarijného poistenia online a určite si nájdete výhodnú ponuku aj vy. Nezabudnite na výluky z poistného plnenia Súčasťou poistných podmienok v rámci havarijného poistenia sú aj výluky, ktoré predstavujú špecifické situácie alebo okolnosti, za ktorých vám poisťovňa môže odmietnuť alebo priznať nižšie poistné plnenie. Môže ísť napríklad o neprivolanie polície po zrážke s divou zverou, šoférovanie po užití liekov, ktoré môžu znížiť schopnosť koncentrácie a mnohé iné. Výluky sú v poistných podmienkach vždy presne definované, preto by ste ani túto časť nemali zanedbať. Šťastie predsa praje pripraveným. Ak budete mať platné havarijné poistenie a budete presne vedieť, na čo máte nárok, žiadna nehoda či iná nepríjemnosť vám deň nepokazí. Zdroj obrázka: pixabay.com Príspevok Havárii sa možno nevyhnete, zbytočným výdavkom áno zobrazený najskôr Onás.sk.
19.12.2021 04:45 Pneumatiky sú súčasťou každého jedného vozidla, ktoré sa chce pohybovať po ceste. Bez nich by sa auto nikam nepohlo, preto sú veľmi dôležité. Keďže ide o súčasť vozidla, ktorú nemeníme každý rok, mali by sme im venovať pozornosť nielen pri kúpe, ale aj starostlivosti. Životnosť pneumatík totiž vieme predĺžiť sami aj o niekoľko sezón, no dodržiavať by sme mali základné zásady. V praxi platí, že dĺžka jej použiteľnosti závisí od technického stavu vozidla, skladovania, štýlu jazdy, kvality, ale aj vzdialenosti, ktorú vodič s autom prejde. Vo všeobecnosti platí, že najkvalitnejšie výrobky dokážu v životnosti poraziť tie najlacnejšie pneumatiky až o niekoľko sezón, preto by ste sa mali správne rozhodovať už pri výbere daného výrobku. Čo dokáže životnosť predlžiť alebo skrátiť? Životnosť dokáže predĺžiť alebo skrátiť najmä nevhodné skladovanie, na ktoré ľudia často nemyslia. Najlepším spôsobom, ako dokážete pneumatiky udržať v dobrej kondícii je umiestniť ich na suché a chladné miesto, kde na ne nebude svietiť slnko. Záleží tiež na ich pozícii, pretože ak sú s ráfikom, mali by ste ich naukladať na seba. Keď ich uskladníte bez nich, nechajte ich pokojne stáť. Nezabúdajte však na to, že mimo sezóny by ste ich mali sem tam otočiť. Dôležitým faktorom životnosti je aj kvalita výrobku, pričom ide o konštrukciu, ale aj použitý materiál. Tie najkvalitnejšie gumy majú nízke trenie medzi dezénom a vozovkou a preto sa opotrebujú menej. Medzi tie, ktoré vydržia najdlhšie sa zaradujú pneumatiky Continental alebo Michelin. Na to, koľko vám gumy vydržia vplýva aj ľudský faktor a teda spôsob jazdy vodiča. Najviac ich zničíte, ak máte radi driftovanie, jazdu po neupravených cestách a často meníte plyn za brzdu. Pokojný mestský vodič ich tak udrží v kondícii omnoho dlhšie, ako cestný pirát. Hoci je životnosť pneumatík vo všeobecnosti 10 rokov od ich dátumu výroby, týmto údajom by ste sa nemali riadiť. Ich prevádzková životnosť je maximálne 6 rokov alebo menej. Stav gumy by ste mali sledovať vždy pred novou sezónou, kedy ich plánujete vymeniť za iné. Zamerať by ste sa pri obhliadke mali na rôzne mechanické poškodenia, praskliny, hĺbku dezénu a podobne. Nie každá pneumatika bude rovnako zničená, no každá z nich musí byť bezpečná. Ak si chcete preveriť rok výroby tých vašich, nájdete ho umiestnený pod DOT kódom, ktorý sa nachádza na každej jednej pneumatike. Vďaka nemu viete odhadnúť, kedy je najvyšší čas pneumatiku vymeniť a na auto ju už nemontovať. Podľa týchto pokynov by sa vám nemalo stať, že by ste na aute mali nevyhovujúce zimné alebo letné pneumatiky, ktoré vám môžu spôsobiť nielen škodu na majetku, ale najmä na zdraví. Príspevok Ktoré faktory ovplyvňujú životnosť pneumatík? zobrazený najskôr Onás.sk.
19.12.2021 04:45 Vedeli ste, že moderné plastové okná umožňujú ušetriť energiu pri vykurovaní, čo sa odzrkadlí na vašom ročnom zúčtovaní? Existuje však mnoho faktorov, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere okien aj vy, v opačnom prípade sa nečudujte, ak vám okná budú slúžiť len krátkodobo a potom ich budete musieť vymeniť za nové. Avšak na základe nasledujúcich rád v kombinácií s názorom od skúseného odborníka, môžete výber okien zvládnuť hravo aj vy. Okenné profily – ako ich rozdeľujeme? Samotný okenný profil sa môže líšiť zložením materiálov. Ak je okenný profil lacný, aj tie najkvalitnejšie hliníkové okná môžu rýchlo zmeniť farbu, a teda celkový vzhľad. To znamená, že už o pár rokov by ste museli vymeniť rám okna, čo by vás stálo nielen kopec nervov, ale aj peňazí. Rozlišujeme tri triedy profilov, a to: trieda A – hrúbka vonkajších stien od 2,8 mm, vnútorných od 2,5 mm; trieda B – hrúbka vonkajších kovových stien 2,5 mm, vnútorných od 2 mm; trieda C – všetky profily, ktoré nespĺňajú kritériá pre triedy A a B. Aké sú požiadavky na sklo? Väčšina odborníkov odporúča siahnuť po dvojskle, kde je medzi vonkajším a vnútorným sklom inštalovaný ďalší medziprodukt. Tento medziprodukt tvorí ďalšiu komoru, ktorá zvyšuje energetickú účinnosť výrobkov o zhruba 15 až 30%. Siahnuť môžete aj po trojskle, čo oceníte najmä v chladnom zimnom počasí, ale tiež na miestach, kde dochádza k zvýšenému hluku, a to trebárs vo veľkomestách. Komponenty, príslušenstvo a doplnky – čo si vybrať? Pri kúpe plastových okien si môžete vybrať z množstva doplnkov vo forme kovania, špeciálnych typov zatvárania okien, rôznorodých farieb, prídavných tesnení či rúčok. Pokiaľ je pre vás prvoradá bezpečnosť, môžete si vybrať aj z viacerých bezpečnostných prvkov, ktoré ochránia vašu domácnosť pred neželanou návštevou. To platí taktiež v prípade, že ste sa rozhodli zakúpiť hliníkové vchodové dvere, resp. hliníkové dvere určené aj do interiéru a vašou prioritou je okrem iného aj bezpečnosť vašich ratolestí. Príspevok Nastal čas na výmenu starých okien za nové? Pred kúpou sa nechajte inšpirovať našimi radami! zobrazený najskôr Onás.sk.
19.12.2021 04:45 Už dlhší čas uvažujete nad tým, že by ste svojej záhrade dopriali nejakého nového člena v podobe domčeka či altánku ale stále sa neviete rozhodnúť? Prípadne ste sa už rozhodli ale neviete nájsť toho správneho predajcu? Ste na správnom mieste. Kto sme? Sme mladá dynamická firma, ktorá sa zaoberá predajom a montážou rôznych produktov. V našej ponuke nájdete záhradné domceky, záhradné altánky, drevené garáže, sauny ale i poschodové chaty. Touto činnosťou sa už zaoberáme viac ako 10 rokov a neustále sa snažíme zdokonaľovať vo svojej práci. Najdôležitejší sú pre nás zákazníci. Preto kladieme dôraz na komunikáciu, vzájomnú kooperáciu a dobré vzťahy aj po ukončení spolupráce. Spokojný zákazník je pre nás po montáži najväčšia odmena za dobre vykonanú prácu. Aké drevo používame? Všetky naše záhradné domceky sú vyrobené vysoko kvalitného a digitálne spracovaného škandinávskeho smreku alebo sibírskej borovice. Táto drevina je 2x hustejšia a odolnejšia voči vonkajším vplyvom ako tunajšie smreky a borovice. Tým je zaručená aj prirodzene dlhšia životnosť samotných produktov. Záhradné altánky majú nosné stĺpy robené z lepeného dreva, čím sa zabráni ich prasknutiu a pokrúteniu. Za kvalitu ručíme Náš vyškolený personál používa kvalitné náradie vďaka čomu je priebeh samotnej montáže bezproblémový. 90 percent našich produktov zvládneme postaviť v priebehu jedného dňa. Na produkty poskytujeme záruku 3 roky. Na fínsky asfaltový šindeľ dokonca 15 rokov. Ekofirma – myslíme na prírodu Ako firma, ktorá pracuje s drevom myslíme aj na ekológiu. 2x ročne sa venujeme výsadbe mladých stromčekov. Za každý predaný produkt ich vysadíme 10 kusov. Prečo si vybrať práve nás? Na trhu je viacero predajcov, no my sa snažíme byť najlepší v každom ohľade. Snažíme sa dosiahnuť vrchol slovenského trhu v našej oblasti. S ochotou poradíme, vysvetlíme a odpovieme na každú otázku, ktorú nám zákazníci položia. Najviac však o nás hovoria recenzie našich zákazníkov, ktorí nám ju radi nechajú na našich stránkach aby tak poradili pri výbere možno práve aj vám. Keď zahradny altanok, tak jedine od MôjAltánok.sk! Príspevok MôjAltánok.sk – najväčší výber záhradných domčekov a altánkov zobrazený najskôr Onás.sk.
19.12.2021 04:45 Prípravok nazývaný micelárna voda azda netreba zvlášť predstavovať. Alebo áno? Vedzte teda, že micelárna voda sa objavila ako riešenie problémov ľudí, ktorí v dôsledku používania tvrdej vody trpeli rôznymi kožnými problémami. Upokojujúce účinky na pleť však nie sú jediným benefitom, ktorý používanie tohto malého kozmetického zázraku so sebou prináša. Micelárna voda ako marketingový ošiaľ? V žiadnom prípade! Prípravok je síce „postavený“ na báze vody a jeho zloženie je relatívne jednoduché, no to ešte neznamená, že nie je účinný! Micelárne vody od osvedčených výrobcov vynikajú vďaka micelám, drobným molekulám schopným mimoriadne činne viazať a odstraňovať nečistoty z pokožky. Ako sa micelárna voda odlišuje od iných čistiacich kozmetických prípravkov? V prvom rade treba poznamenať, že micelárna voda žiadnu chémiu, ktorá by mohla potenciálne vyvolávať dráždivé reakcie. Takže žiadny pridaný alkohol, vonné látky ani nič podobné. Navyše, dokonalý účinok micelárnej vody pocíti povrch pokožky, nie jej podpovrchové vrstvy. Vďaka tomu ostáva ochranná bariéra pleti nenarušená, rovnako ako jej prirodzené proteínové a lipidové vrstvy. Poradí si micelárna voda s make-upom? Make-up by pre micelárnu vodu nemal byť problémom, no veľa závisí aj od typu make-upu a hrúbke jeho vrstvy. V rámci rutinnej starostlivosti o pleť však s micelárnou vodou treba vážne počítať. Mnohé dámy, ktoré líčenie a make-up riešia v naozaj decentných vrstvách, využívajú micelárnu vodu ako jediný čistiaci prípravok na konci dňa. Je micelárna voda použiteľná aj pre suchú či mastnú pleť? V rámci problematickej pleti excelujú najmä micelárne vody od Biodermy. Ak hľadáte micelárnu vodu pre dehydratovanú pleť, odporúčame Hydrabio H2O. V prípade, že je vaša pleť mastnejšia, vyskúšajte Sébium H2O. Micelárne vody od značky Bioderma sú testované a predstavujú najvyššiu akosť a kvalitu, ktorú môžete na pultoch slovenských lekární dostať. Prečo používať micelárnu vodu v lete? Počas horúcich letných dní dostáva pokožka poriadne zabrať. Je nepríjemne spaľovaná slnkom a chlór z vody v bazénoch tiež spraví svoje. Mať v takýchto prípadoch po ruke príjemné osvieženie rozhodne nie je na škodu. Micelárna voda vám akiste dobre poslúži, pretože okrem čistenia dokáže pokožku aj výborne hydratovať. Je skvelým pomocníkom počas dlhých ciest, kedy nemusíte mať prístup k čistej vode – tú micelárnu stačí naniesť na tvár a nechať pôsobiť. Micelárna voda pre mastnú pokožku nezanecháva na pokožke nepríjemný mastný film, ale len sviežosť a pocit uvoľnenia; teda presne to, čo vaša namáhaná a unavená pleť potrebuje. Príspevok Micelárna voda – ideálny pomocník aj počas horúcich letných dní zobrazený najskôr Onás.sk.
05.12.2021 05:45 Určite ste už o kombuche niekedy počuli, ale vlastne ani neviete čo to je? Predpokladá sa, že kombucha pochádza z Číny alebo Japonska, kde je aj veľmi obľúbená medzi obyvateľmi týchto krajín. Ide o fermentovaný čaj, ktorý má nespočetne veľa blahodarných účinkov na naše telo. Možno ste sa skôr stretli s výrazom čajová huba, avšak v skutočnosti ide o celosvetovo obľúbenú kombuchu, ktorá by nemala chýbať vo vašej domácnosti. Aké sú výhody kombuchy? Kombucha sa často predáva na zvýšenie imunity, zvýšenie energie, zlepšenie funkcie trávenia, prevenciu rakoviny, zlepšenie zdravia kĺbov, zníženie krvného tlaku / cholesterolu, zlepšenie funkcie pečene a pôsobí ako antioxidant. Kombucha je fermentovaný čaj, ktorý sa konzumuje tisíce rokov. Vyrába sa tradične fermentáciou zmesi vody, cukru, čierneho čaju a SCOBY . Nielenže má rovnaké zdravotné výhody ako čaj – je tiež bohatý na prospešné probiotiká. Kombucha tiež obsahuje antioxidanty, zabíja škodlivé baktérie a môže pomôcť v boji proti viacerým chorobám. V posledných rokoch ľudia začali používať kombuchu ako zdravú alternatívu k bežným bublinkovým nápojom a limonádam. Náš TIP: Chceli by ste si vyrobiť kombuchu doma? Návod na jej prípravu nájdete v tomto článku – mediteka.sk/kombucha/. Na čo všetko slúži kombucha? Kombucha je bohatým zdrojom probiotík – kombucha je druh čaju, ktorý je fermentovaný. Počas fermentácie sa produkuje veľké množstvo probiotických baktérií. Probiotiká dodajú vašim črevám zdravé baktérie. Tieto baktérie môžu zlepšiť mnoho zdravotných aspektov vrátane trávenia, zápal a dokonca aj chudnutie. Z tohto dôvodu môže pridanie probiotických jedál ako kombucha do vašej stravy zlepšiť vaše zdravie. Môže pomôcť posilniť imunitný systém – pravidelné užívanie kombuchy vie zabezpečiť, že budete maž posilnený imunitný systém. čo si môže človek viac priať v dnešnej dobe plnej pandémie a vírusov. Kombucha obsahuje antioxidanty – antioxidanty sú látky, ktoré bojujú proti voľným radikálom, reaktívnym molekulám, ktoré môžu poškodiť vaše bunky. Kombucha, najmä ak je vyrobená zo zeleného čaju, má antioxidačné účinky na pečeň a je tak prospešná nášmu telu. Kombucha zabíja baktérie – jednou z hlavných látok produkovaných počas fermentácie kombuchy je kyselina octová, ktorá je tiež bohatá na ocot. Rovnako ako polyfenoly v čaji, je kyselina octová schopná zabíjať mnoho potenciálne škodlivých mikroorganizmov. Veľa ľudí je presvedčených o blahodárnych účinkoch kombuchy. Nie jedna štúdia tieto tvrdenia potvrdzuje. Ak hľadáte vhodný doplnok stravy, ktorým si doplníte zdraviu prospešné prvky do vášho tela, kombucha je vhodnou alternatívou. Príspevok Čo je to kombucha a prečo by ste ju mali mať doma? zobrazený najskôr Onás.sk.